سئوالات متداول

1.چرا برای خرید شمش طلا به پارسیس اعتماد کنم؟
 پارسیس، نام و نشان تجاری ثبت شدۀ شرکت سنگ زرمهر است. شرکت سنگ زرمهر دارای پروانه بهره برداری تولید شمش طلا و نقره از وزارت صنعت، معدن و تجارت به شماره 120/1939482و همچنین دارای پروانه کسب خرید و فروش طلا و نقره از اتحادیه طلا، جواهر و نقره به شماره صنفی0466924502 است. علاوه بر این، دارنده کد استاندارد به شماره 696514395 از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی و  استاندارد ISO9202 : 2014 از UNI_CERT آلمان نیز می باشد.
*شایان ذکر است، سنگ زرمهر تنها عضو ایرانی سازمان جهانی فلزات گرانبها (IPMI) است.
 
2. چرا پارسیس خود را برندی بین المللی می داند؟
تمامی شمش های پارسیس در بسته بندی های امنیتی با عیار استاندارد جهانی تولید و عرضه می گردد. از آنجا که این شرکت اولین و تنها عضو ایرانی سازمان جهانی فلزات گرانبهاhttps://www.ipmi.org/page/CorporateMembers (IPMI) است، توانسته است کلیه استاندارد های لازم برای تولید شمش اعم از استاندارد تشویقی برای شمش طلا با عیار 999.9 ، 999 و 995 (بر اساس استاندارد ملی: 8718) را برای  علامت تجاری ثبت شده بین المللی پارسیس (PARSIS) اخذ نماید.. 
3.چگونه می توان از اصالت محصول خریداری شده مطمئن بود؟
واحد بسته بندی پارسیس، با همکاری یک شرکت ایتالیایی_دارای پتنت بین المللی جهت تولید بسته بندی امنیتی شمش_ بالاترین استانداردها و پارامترهای جهانی را به کار گرفته است تا خریدار از اصالت و کیفیت محصولات، عدم امکان جعل و سواستفاده اطمینان خاطر داشته باشد. قابل ذکر است هر شمش پارسیس دارای QR Code اختصاصی و غیرقابل جعل است. شما می توانید برای اعتبارسنجی شمش های پارسیس، از اپلیکیشن CertiEye استفاده کنید.
لینک دانلود برای گوشی های اندروید https://oo.certieye.com
لینک دانلود برای گوشی های اپلhttps://apps.apple.com/id/app/certieye/id530413073
همچنین آزمایشگاه همکار استاندارد آکرودیته گروه صنعتی و معدنی زرمهر عنوان  ضمانت کننده عیار تمامی شمش های پارسیس است
 
4.تفاوت شمش طلای پارسیس و سکه بانک مرکزی در چیست؟
تمامی شمش های طلای پارسیس-در تمامی وزن ها- دارای عیار۲۴ با خلوص  ۹۹۹.۹ است و در بسته بندی های امنیتی منحصر به فرد تولید می شوند و فاقد حباب قیمتی است. اما سکه بانک مرکزی (به وزن 8.1) با عیار 22 و خلوص 900 تولید می شوند و فاقد بسته بندی امنیتی هستند. در نهایت این که معمولاً دارای حباب قیمتی 3 الی 9 درصد هستند.
5. آیا شمش های پارسیس در بازار ایران و بازار جهانی هم خرید و فروش می شوند؟
شمش های پارسیس، در تمامی فروشگاه های طلا و جواهر، قابلیت خرید و فروش را دارند و شما می توانید نسبت به فروش شمش های خود در نمایندگی های طلای پارسیس نیز اقدام نمائید.
 
6.شمش های طلا پارسیس بر چه اساس قیمت گذاری می گردد؟
قیمت کلیه شمش‌های طلای 24 عیار پارسیس بر اساس قیمت هر گرم طلای 24 عیار به اضافه مبلغ مشخصی از حق ضرب محاسبه می شود. این مبلغ برای وزن های مختلف متغیر است. در ضمن کلیه شمش های پارسیس فاقد اجرت هستند .
*لازم به ذکر است مرجع قیمت گذاری شمش های پارسیس، سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران به نشانی http://estjt.ir  است .
 
7.چگونه محصولات پارسیس (شمش، زیورآلات) را خریداری کنم؟
شما می توانید به سه روش خرید خود را انجام دهید:
خرید حضوری: با مراجعه به شعبه های واقع در مشهد و تهران
خرید از طریق سایت طلای پارسیس به نشانیhttps://parsisgold.com/categories.aspx
خرید از طریق تماس تلفنی : تماس با پشتیبانی فروش با شماره های 09120238088 -05138088 
8.چقدر طول می¬کشد تا محصولی که به صورت آنلاین و یا به صورت تلفنی خریداری شده، به دست من برسد؟
اولین روز کاری پس از ثبت سفارش خریدتان، محصول خریداری شده ارسال می شود.
(توجه: در حال حاضر به دلیل قرار گرفتن طلا و مصنوعات آن در لیست ممنوعات پستی، ارسال پستی سفارشات امکان پذیر نیست و فقط در سه شهر تهران، مشهد و اصفهان به صورت حضوری تحویل می گردد.)
 
 
9. برای رهگیری سفارش ارسال شده چه باید کرد؟
(توجه: در حال حاضر به دلیل قرار گرفتن طلا و مصنوعات آن در لیست ممنوعات پستی، ارسال پستی سفارشات امکان پذیر نیست و فقط در سه شهر تهران، مشهد و اصفهان به صورت حضوری تحویل می گردد.)
کد سفارش خود را در قسمت پیگیری سفارش وارد نمایید. پس از احراز هویت از طریق پیامک می توانید وضعیت بسته خود را مشاهده کنید.
10.اگر در هنگام تحویل کالا، بسته بندی امنیتی شمش دچار ایراد باشد چه باید کرد ؟
لطفاً با واحد پشتیبانی فروش تماس بگیرید تا اقدامات لازم جهت تعویض رایگان شمش ارسال شده صورت بگیرد. لازم به ذکر است تمامی شمش های طلا و نقره پارسیس دارای گارانتی بسته بندی امنیتی و کیفیت عیار هستند. 
11. اگر سفارش من بعد از ارسال به دستم نرسید چه باید کرد؟
تمام محصولات ارسالی از طریق پست، دارای بیمه مخصوص ارسال فلزات گران بها هستند. شرکت سنگ زرمهر، پیرو قراردادی که با پست دارد، محصولات را بیمه شده به همراه فاکتور رسمی توسط پست جمهوری اسلامی به آدرس مورد نظر ارسال می کند. اگر محصول به هر دلیل به دست شما نرسد، شرکت پست غرامت آن را پرداخت می کند.
12.اگر در هنگام تحویل سفارش، گیرنده حضور نداشته باشد تحویل بسته پستی به چه صورت خواهد بود؟
محصول مورد نظر به نزدیک ترین واحد پستی آدرس تحویل گیرنده مرسوله برگردانده می شود و در روزهای آتی توسط مامور پست مجدداً به ادرس مشتری مراجعه می گردد. در صورت عدم حضور تحویل گیرنده، مرسوله به دفتر مرکزی پارسیس برگشت داده می شود. برای تعیین زمان ارسال دوباره با مشتری هماهنگ خواهد شد (هزینه ارسال مجدد سفارش بر عهده مشتری است).
13.چنانچه هنگام خرید پول از حسابم کسر شد ولی ثبت سفارش صورت نگرفت چه اقدامی باید انجام دهم؟
پس از گذشت 24 ساعت از تراکنش ناموفق، در صورتی که مبلغ به حساب شما عودت داده نشد، لطفا با پشتیبانی فروش به شماره09120238088 تماس بگیرید تا پس از تأیید امور مالی سفارش شما ثبت گردد.
14.آیا می توان سفارش را برای فرد دیگری ارسال نمود؟
بله، هنگام تایید خرید توسط شما، در قسمت تحویل گیرنده نام فرد مورد نظر خود را ثبت فرمایید. توجه داشته باشید مشخصات فرد مورد نظر (تلفن و آدرس) را به صورت کامل ذکر کنید.
15.آیا پرداخت مالیات بر ارزش افزوده در خرید شمش طلای پارسیس به عهده مشتری است؟
بر اساس قوانین جدید، مالیات بر ارزش افزوده از اصل طلا حذف شده است و فقط به اجرت ساخت تعلق می گیرد. 
16.برای همکاری و اخذ نمایندگی چه باید کرد ؟
لطفاً با امور مشتریان پارسیس و شماره های 05138088 و09120238088 تماس بگیرید.
 
 
17.بسته بندی امنیتی شمش های پارسیس دارای چه پارامترهایی است ؟
به جهت اطمینان خریدار از اصالت و کیفیت محصولات خریداری شده و همچنین عدم امکان جعل و سوء استفاده ، این شرکت با همکاری شرکت ایتالیایی ( دارای پتنت بین المللی جهت تولید بسته بندی اختصاصی شمش ) نسبت به ایجاد واحد بسته بندی با بالاترین استانداردها و پارامترهای امنیتی جهان اقدام نموده است که موارد ذیل در بسته بندی ها اجرا می گردد :
استفاده از طرح بی همتای تشعیر اختصاصی با رنگ طلایی در زمینه ی سورمه ای بر روی تمامی شناسنامه ها
استفاده از QR Code  غیرقابل جعل و به صورت اختصاصی بر روی هر محصول که با نصب اپلیکیشن Certieye امکان اعتبارسنجی شمش طلای پارسیس توسط گوشی های هوشمند فراهم است.
در صورت باز شدن بسته بندی، نمایان شدن اشکال اختصاصی در چهار گوشه کارت با نماد اختصاصی قفل، زنجیر و لوگوی پارسیس 
درصورت باز شدن بسته بندی نمایان شدن کلمه Guaranty Void در راست و چپ کارت 
در صورت باز شدن بسته بندی نمایان شدن کلمه Seal Open  در بالا و پایین کارت 
نمایان شدن کلمه Parsis در صورت استفاده از نور UV
 
 
  
 
 
 
 
 
 
logo-samandehi