قوانین و مقررات

کلیه فعالیت های شرکت سنگ زرمهر بر اساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.

مقررات و شرايط عمومي ‌و اختصاصي عضويت:
1- مشتري از امكانات فروشگاه اينترنتي بايد طبق ضوابط و مقررات سایت پارسیس گلد استفاده نمايد.
2- با انصراف و اعلام كتبي مشتري به پارسیس گلد (شرکت سنگ زرمهر) و يا عدم رعايت مقررات سيستم خرید و فروش اينترنتي ، مشتري از عضويت در سيستم خارج مي‌شود و پارسیس گلد (شرکت سنگ زرمهر)مي‌تواند شناسه كاربري مشتري را غيرفعال نمايد.
3- احراز هويت مشتري؛ پارسیس گلد (شرکت سنگ زرمهر) هر زمان که صلاح بداند نسبت به احراز هویت مشتری عضو سایت براساس تایید اعتبار بر مبنای کارت ملی می تواند اقدام نماید.
4- براي هر مشتري با کدملی فقط يك حساب کاربری ثبت خواهد شد و سيستم از ثبت درخواست هاي تكراري جلوگيري خواهد نمود.
5- پارسیس گلد (شرکت سنگ زرمهر) پس از تائیدیه واریز وجه و ارسال ، شمش خریداری شده را در محل آدرس مقصد، فقط به عضو حقیقی سایت تحویل می نماید. (طلاها فقط به شخصی که در سامانه ثبت نام انجام داده و احراز هویت شده است تحویل می گردد.)
6- مسئوليت حفظ و مراقبت از شناسه كاربري و کلمه عبور منحصراً بر عهده مشتري خواهد بود و زریک از اين جهت مسئوليتي نخواهد داشت.
7- در مواردي كه پارسیس گلد (شرکت سنگ زرمهر) بنا به عللي از قبيل خرابي دستگاه هاي كامپيوتري ، قطعی اینترنت و خطوط ارتباطي ، رويدادهاي اجتناب ناپذير ،صدور بخشنامه هایی از سوی بانک مرکزی و یا ارگان های دولتی و هرآنچه كه خارج از كنترل باشد قادر به ارائه خدمات نباشد مسئوليتي متوجه پارسیس گلد (شرکت سنگ زرمهر) نخواهد بود. لازم به توضیح است که در چنین شرایطی افراد با مراجعه حضوری به دفتر مرکزی پارسیس گلد (شرکت سنگ زرمهر) می توانند نسبت به فروش و یا تحویل طلا خود اقدام نمایند.
8- چنانچه مشتري بصورت غير مجاز قصد ورود به سيستم را داشته و يا بمدت 6 ماه از سيستم استفاده نكند شناسه كاربري وي توسط پارسیس گلد (شرکت سنگ زرمهر) غير فعال مي‌گردد .
9- زریک مي‌تواند كليه موضوعات مشكوك و اطلاعات مربوط به اشخاص مظنون به سوء استفاده از سيستم را به مقامات انتظامي ‌و قضائي اعلام دارد تا تحت پيگرد قانوني قرار گيرند.
10- چنانچه مشتري شرايط و مقررات سيستم و يا ساير قوانين پارسیس گلد (شرکت سنگ زرمهر) را رعايت ننمايد پارسیس گلد (شرکت سنگ زرمهر)مي‌تواند علاوه بر موارد قانوني ، هر زمان و بدون اطلاع قبلي شناسه كاربري مشتري را غير فعال نمايد .
11- پارسیس گلد (شرکت سنگ زرمهر) هيچگونه مسئوليتي در قبال خسارت و زيانهاي وارده به مشتريان در اثر افشاء شدن شناسه كاربري و کلمه عبور از سوي خودشان بعهده نخواهد داشت.
12- چنانچه بين پارسیس گلد (شرکت سنگ زرمهر)و مشتـري در خصوص محتـواي اطلاعـات ارسالي و يا عمليـات انجام يافته روي آن اختلاف نظري باشد، اسناد دفاتر ، گزارشات و همچنين عمليات الكترونيكي ضبط شده در فايلهاي سيستم كامپيوتري زریک و بانک هائی که شرکت دارای حساب در آن ها می باشد در مقابل ادعاي مشتري سند و دليل معتبر خواهند بود و مشتري حق هرگونه اعتراض ادعايي را تحت هر عنوان كه باشد از خود سلب مي‌نمايد. (از قبیل ثبت نادرست قیمت ها، تاریخ انجام معامله و ....)
13- در صورت فوت یا حجر هر یک از اعضاء، حساب کاربری وی مسدود می گردد و پس از طی مراحل قانونی وجه حساب مسدودی به وراث یا قیم وی مسترد می گردد.
14- در حال حاضر، مشتري حقوقي امکان برداشت و انتقال وجه از حساب به هر نحو را ندارد.
15- درخواست خرید ، فروش و تحویل طلا پس از تائید کاربر قطعی می باشد و قابل انصراف نیست.
16- شرکت پارسیس گلد (شرکت سنگ زرمهر) متعهد است در شرایطی که قیمت ها نوسانات شدید دارد نیز اقدام به خرید و فروش نماید.
17- با توجه به شرایط نوسانات قیمتی در مواقعی که این نوسانات هیجانی و غیر عادی می باشد اختلاف خرید و فروش به حداکثر 15 هزار تومان افزایش می یابد.(در مواقعی که شاید صرافی های دیگر اقدام به خرید و فروش ننمایند.) اما در مواقع عادی اختلاف بین خرید و فروش بین 2 هزار تومان تا 5 هزار تومان می باشد.

ماده 10 قانون مدنی: قرادادهای خصوصی نسبت به کسانی که ان را منعقد نموده اند درصورتیکه مخالف صریح قانون نباشد نافذ است.
ماده338 قانون مدنی: بیع عبارت است از تملیک عین به عوض معلوم.
ماده 219 قانون مدنی: عقودی که بر طبق قانون واقع شده باشد بین متعاملین وقائم مقام آنها لازم اتباع است مگر اینکه به رضای طرفین اقاله یابه علت قانونی فسخ شود.
ماده 5 قانون تجارت الکترونیک :هر گونه تغییر در تولید، ارسال، دریافت، ذخیره و یا پردازش داده پیام با توافق و قرارداد خاص فیما بین طرفین معتبر است.

ساعت کاری مجموعه زریک
1- تمامی مشتریان از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11 الی 21 و جمعه از ساعت 12 الی 21 برای کالاهای بازار داخل و اونس جهانی به صورت 24 ساعته از بامداد دوشنبه تا بامداد شنبه امکان انجام معامله را در سیستم الکترونیک پارسیس گلد (شرکت سنگ زرمهر) دارند و در خارج از ساعات فوق امکان انجام معامله وجود ندارد.
2- افراد پس از تائیدیه واریز وجه به حساب شرکت می توانند طلا خریده شده خود را پس از ثبت درخواست تحویل کالا در سامانه و پس از 3 روز کاری با حضور در دفتر مرکزی با ارائه کد رهگیری و اصل کارت ملی ، طلا خود را تحویل بگیرند.

توجه: ارسال شمش های خریداری شده در مشهد و تهران حداکثر 24 ساعت و سایر شهرستان ها 48 تا 72 ساعت خواهد بود.
3- امکان انجام معاملات در روزهای تعطیل وجود ندارد مگر آنکه اطلاعیه های پارسیس گلد (شرکت سنگ زرمهر) در شبکه های مجازی یا سامانه منتشر گردد.

قوانین پرداخت و دریافت وجه
توجه : با تمامی کارت های هر یک از بانک ها می توانید از هر کدام از درگاه سایت اقدام به پرداخت آنلاین نمائید و تفاوتی ندارد که کارت شما متعلق به کدام بانک باشد فقط داشتن رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) برای کارت مورد استفاده الزامی است. در صورتیکه خرید شما از کارت بانکی فرد دیگری باشد خرید شما لغو گردیده و مبلغ واریزی به حساب همان کارت واریز می گردد. در صورت تکرار تخلف حساب کاربری شما مسدود می گردد و مراتب به مراجع قضایی ارجاع می شود.(درصورتیکه خرید با کارت شخص دیگری انجام شود و مشتری در معامله ای که با کارت شخص دیگری انجام داده باشد سود یا زیانی کرده باشد فرقی ندارد در هرصورت معامله باطل می گردد.)

توجه : مدت زمان تقریبی واریز وجه به حساب کاربران بین یک تا سه روز کاری می باشد. افرادیکه از شنبه تا چهارشنبه بعد از ساعت 16 و پنجشنبه ها بعد از ساعت 13 درخواست خود را ثبت نمایند نسبت به افرادی که قبل از ساعات فوق درخواست خود را ثبت کردند یک روز عقب می باشند. کلیه دریافت وجه هایی که مبلغ آن کمتر از یک میلیون تومان باشد بعد از 4 روز کاری واریز می گردد.
همچنین افزایش موجودی هایی که در همان روز انجام بگیرد و در همان روز هم دریافت وجه ثبت گردد ، فردای آن روز بررسی می شود.

گواهینمامه بین المللی ساخت و پرداخت و فروش شمش های طلا
گواهینمامه بین المللی ساخت و پرداخت و فروش شمش های طلا
گواهینمامه بین المللی ساخت و پرداخت و فروش شمش های طلا
گواهینمامه بین المللی ساخت و پرداخت و فروش شمش های طلا
گواهینمامه بین المللی ساخت و پرداخت و فروش شمش های طلا
گواهینمامه بین المللی ساخت و پرداخت و فروش شمش های طلا